תכליתו של המוסד לביטוח לאומי לאפשר לכלל האוכלוסייה להתקיים בכבוד בשעת הצורך. משרדנו מעניק לקהל הלקוחות הרחב שירות משפטי וסיוע ברגעים הקשים בהם הם תלויים בעזרתו של המוסד לביטוח לאומי. בין ההליכים השונים בהם אנו מייצגים את לקוחותינו ניתן למצוא את ההליכים הבאים:   

 

  • תביעה להכרה בתאונת עבודה- אדם אשר נפגע/נפצע במקום עבודתו יכול להגיש תביעה לביטוח לאומי להכרה בתאונה כתאונת עבודה, ניתן לעשות זאת גם לגבי תאונות בדרך לעבודה ובדרך חזרה הביתה. תביעת ההכרה היא החלק המשמעותי, שכן היא פותחת בפניו את האפשרות לתביעת נכות בעקבות הפציעה. בכדי להתחיל בתהליך יש למלא את הטפסים הרלוונטיים ולצרף תעודה ראשונה לנפגע בעבודה ותיעוד רפואי. כאשר ביטוח לאומי מכיר בפגיעה כתאונת עבודה תהא זכאי לתשלום דמי פגיעה במשך 90 ימים לכל היותר. הליך זה אינו פשוט כלל ולכן הכוונה וייעוץ מ  עו"ד ביטוח לאומי בקריות עשויה להיטיב עם הנפגע ועם קבלת זכויותיו מהמוסד ומול הוועדה.

 

  • תביעה להכרה במחלת מקצוע או ליקוי רפואי- כאשר עובד שכיר או עובד עצמאי ואפילו מתנדב לוקים במחלה עקב תנאי העבודה ניתן לתבוע את המוסד לביטוח לאומי על פי הגדרה זו. על פי הוראות החוק ישנה חובה להוכיח קשר ישיר בין הופעת המחלה לעבודה ותנאיה. כנגזרת לכך, ישנה עדיפות וחשיבות נכבדת בעת הגשת התביעה לצרף חו"ד רופא מומחה. בשנים האחרונות, לאור ריבוי תביעות להכרה במחלת מקצוע, מקשים עורף בתי הדין לעבודה ולכן, הגשת תביעה מסוג זה, בליווי של עו"ד ביטוח לאומי בקריות תאפשר לעובד להתמודד בנוחות עם מחלתו ולהיות סמוך ובטוח שיש איש מקצוע אשר דואג לייצוגו אל מול הועדות השונות ובמידת הצורך גם בבית הדין לעבודה.

 

  • תביעת נכות ממקום העבודה- לאחר הגשת התביעה להכרה בתאונת עבודה וקבלת תשלום דמי הפגיעה זכאי העובד להגיש בקשה לגמלת נכות מביטוח לאומי בעקבות אותה פגיעה. בשלב זה על הנפגע לציין את הליקויים והמחלות שעליהן הוא מלין. הוועדה הרפואית נדרשת לקבוע אם כתוצאה מהפגיעה נותרה נכות, אם באופן זמני ואם באופן קבוע ומהי דרגת הנכות המתאימה למקרה הנדון. במידה ולא נקבעה דרגת נכות כלל או לחילופין נקבעה דרגת נכות באחוז שאינו תואם את המקרה, ניתן יהיה להגיש ערר תוך 30 ימים מיום קבלת החלטת הוועדה. רצוי וחשוב להיערך בהתאם לוועדה זו עם עורך דין ביטוח לאומי בקריות בכדי להפיק את מיטב הזכויות המגיעות לנפגע בטרם יוזמן לוועדה ואף לאחריה.  

 

  • תביעת נכות כללית- אדם אשר סובל מליקוי פיזי ו/או שכלי ו/או נפשי יוכל להגיש תביעה לקצבת נכות כללית מהמוסד לביטוח לאומי. בנוסף, גם עקרות בית תוכלנה להגיש תביעת נכות כאשר מפאת פגיעה בכושרן נפגע התפקוד שלהן במשק הבית ועל פי עמידה בקריטריונים נוספים. לאחר שנקבע עבורך נכות בשיעור של מעל המינימום הנדרש לקבלת קצבת הנכות, תוזמן לפגישה עם עו"ס, שם תיבחן הנכות התעסוקתית.  החל מחודש מרץ 2018 תתווסף לשיעור סכום הקצבה המלאה בסך 2,350 תוספת של 470 ₪ לכל מקבלי הקצבה (אציין ששיעור התוספות לקצבה משתנה מעת לעת ועל כן אין להסתמך על הסכום הנקוב במאמר). התייעצות עם עורך דין ביטוח לאומי בקריות עשויה לשפר את עמדתך בתביעת נכות כללית אשר מטבעה קשה יותר להוכחה.  

 

 

לסיכום- אנו מטפלים במשרדנו בקשת רחבה של נושאים מול מוסד הביטוח הלאומי ועל כן, אנו ממליצים ליצור קשר עם משרדינו לקבלת מענה מהיר מקצועי והכוונה ראשונית ללא תשלום! משרד עורכי דין ביטוח לאומי בקריות מאור דהן מבטיח כי תזכו לקבל את השירות הטוב ביותר!