משרד עורכי דין לענייני משפחה בקריות מאור דהן מייעץ ומייצג את לקוחותיו בכל הנוגע לענייני משפחה, לרבות תיקי גירושין הכוללים תביעות רכושיות, משמרות, הסדרי ראיה, מזונות וכדומה. כמו כן, אם אתם מחפשים עו"ד צוואות בקריות תוכלו לקבל מענה במשרדנו, בנוסף עורך דין מאור דהן הינו עו"ד מוסמך לעריכת ייפוי כוח מתמשך. כאן המקום להדגיש כי במשרדנו תזכו למענה המקצועי ביותר, לווי אישי ודיסקרטיות מוחלטת תוך שמירה מוחלטת על חיסיון עורך דין לקוח. אנו מעניקים ייצוג וייעוץ בענייני משפחה בין השאר בנושאים הבאים:  

 

  • הסכם גירושין: כאשר בני זוג נשואים מחליטים שתמו יחסיהם, דרך המלך הינה הכנת הסכם גירושים מסודר באמצעות עורכי דין גירושין בקריות על מנת לגעת בכל הנקודות החשובות להמשך חייהם, בין אם מדובר בתחום הרכושי ממוני ובין אם מדובר בטיפול בילדים. הסכם גירושים יהא תקף רק לאחר אישורו של בית המשפט. כאשר צד להסכם סוטה מההסכם או לא מקיימו, ניתן יהיה לפעול כנגד בצד המפר באמצעות הוצאה לפועל. לפיכך, הסכם גירושין חייב שיהיה בהסכמה מלאה, כפוף לאישורו של ביהמ"ש וחשוב שיכלול את הנושאים העיקריים עליהם מסכימים שני בני הזוג: ענייני רכוש- כולל את כלל הנכסים אותם צברו לאורך שנות נישואיהם, לרבות זכויות סוציאליות, מוניטין, קריירה וכו'. מזונות ילדים- מתאפיין בתשלום אותו חייב הצד שאינו המשמורן לשלם לצד השני מידי חודש עבור הזנת ילדיו. משמורת והסדרי ראייה- משמורת הינה החזקה על הילדים, דהיינו מי מבין שני בני הזוג הופך להיות ההורה המשמורן, כמו כן, לסעיף זה נוסף גם תדירות המפגשים עם ההורה השני תוך חלוקה ברורה של ימים שעות, חגים וחופשות כמקובל בחוק. לעניין זה חשוב לציין כי כיום עולה מקום במקרים רבים לדרוש משמורת משותפת. חינוך הילדים- לנושא זה דגש רב כיוון שהוא עוסק באופי החינוך שיינתן לילדים בשים לב על שינויים שעוברים בני הזוג במהלך חייהם ודפוס התנהגותם (לדוגמא: הורה שחוזר בתשובה או בשאלה). מקום מגורים- חשיבות עליונה להסדרת מקום הקבע של הילדים, בעיקר לאור ההשלכות החברתיות והנפשיות שעוברים הילדים כאשר מנתקים אותם מאזור מגוריהם ומדפוס חיים נורמטיביים לו הם רגילים. כל זאת, בהתאמה מוחלטת של מרחק מקסימלי אליו יוכל ההורה לעבור עם הקטינים, חלוקת הסעות בין בתי ההורים חוגים ועוד. "מתאם הורי" זהו גורם מוסמך אשר נקבע ע"י ההורים שיקבע כאשר יתעוררו מחלוקות בעתיד בין בני הזוג. תוספת חשובה בענייני הילדים הינה התייחסות לכל הפן הבריאותי, טיפולים פסיכולוגיים, טיפולי שיניים ועוד.

 

  • בקשה ליישוב סכסוך: כיום, חוק הסדרת התדיינות בסכסוכי משפחה (הוראת שעה), תשע"ה- 2014 מחייב את בני הזוג לעבור הליך גישור בטרם פניה לערכאות משפטיות ולפתיחת הליכים. ישנה משמעות חשובה להבנה מקצועית וניסיון בתחום זה לאור ההתפתחויות השונות ולאור הרגישות הנדרשת במצבים מעין אלו. עו"ד גירושין בקריות מאור דהן יוכל ללוות צעד אחר צעד באופן שיקל על התהליך וייעל את המשא ומתן לסגירת הסכם ברור ובהיר ואשר מוסכם על שני בני הזוג.    

 

  • הסכם ממון: זהו חוזה בין בני זוג המסדיר את חלוקת הרכוש במקרה של פרידה, כאשר כל עניין שיכול לעורר מחלוקת בעתיד בין בני הזוג ראוי ויכול להיכנס להסכם זה. לפני הנישואין- ניתן לאשר את ההסכם בפני בימ"ש לענייני משפחה או בית הדין הרבני או אצל נוטריון. לאחר הנישואין- רק ע"י בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני. הסכם ממון נוסף ומאוד ידוע הינו בין ידועים בציבור, ישנם זוגות רבים המעדיפים שלא להתמסד באופן דתי וחיים יחד באורח חיים של משק משותף ועל כן מעדיפים מראש לעגן את כל זכויותיהם בחוזה - הסכם זה מכונה גם הסכם חיים משותפים. עוד הסכם שמוכר בשנים האחרונות הינו הסכם ממון בין בני זוג מאותו מין / חד מיניים או בני זוג שרוצים להגן על זכויותיהם כגון אלמן/ה. על מנת להיטיב עם זכויותיך ולערוך הסכם ממון ראוי ומקובל על שני בני הזוג מומלץ להיוועץ עם עורך דין לענייני משפחה בקריות.

 

  • הסכם שלום בית: טרם התחלת הליך גירושין יתכן כי הכנת הסכם שלום בית הדדי ונקודתי ע"י עורך דין משפחה בקריות יצלח את המטרה שלשמה הוכן ויעזור לשקם את הזוגיות של בני הזוג. הסכם זה מטרתו העיקרית היא להסדיר את המחלוקות בנושאים שונים או בנושא ספציפי ולאפשר לבני הזוג לחזור לחיים נורמטיביים ללא מחלוקות וחששות מפני מלחמות בעתיד. זהו חוזה משפטי המחייב הבנה מקצועית והוא עובר לאישורו של בית המשפט.

 

  • תיק גירושין: מזונות: המזונות המוכרים ביותר לכלל הציבור הינם מזונות ילדים אותם מתחייב צד לשלם לצד שכנגד כאשר הם נפרדים על מנת לזון את ילדיהם המשותפים. כמו כן, ישנם גם מזונות אישה אותם על הגבר לשלם על הוצאות מחייתה של האישה, מטעמים של סיפוק צרכי האישה החומריים כפי שהיתה בהיותה נשואה לו. משמורת: מהווה את ההסדר החוקי הנקבע בין בני הזוג לחלוקת האחריות על הילדים. במהלך השנים התפתחה ההגדרה של "משמורת משותפת" מהמקום בו ההורה שעד היום היה "משני" באופן גידול הילדים מבקש להיות שווה. קידום ההגדרה בחברה משנה את פניה ומבטלת הפליה בין הורים. הסדרי ראייה: מקובל לאפיין את המונח הסדרי ראייה עם המונח משמורת כיוון שההורה הלא משמורן זכאי להסדר ראייה לילדיו. המקרים השכיחים ביותר כאשר לא מדובר במשמורת משותפת הוא הסדר של מפגש עם הילדים פעמיים בשבוע וכל שבת שנייה. במקרים בהם אין הסכמה בין בני הזוג יכולים לפנות לביהמ"ש או ביה"ד שיפסקו הסדרי ראייה מקובלים. תביעת רכוש: נושא המעורר מחלוקת בין מרבית מבני הזוג אשר נמצאים בהליכי גירושין, בעיקר בשל העובדה שמדובר בהשלכות כלכליות ובזכויות שצברו לאורך השנים וכעת מחייבות חלוקה שווה. במהלך השנים נוצרו מחלוקות רבות שהגיעו לפתחו של ביהמ"ש ויצרו פסיקה חדשה ומגוונת ולכן בהליך גירושין התייעצות וליווי של עורך דין גירושין בקריות נותנת ללקוח את הידע הרצוי שנוגע לשינויים ושקט נפשי שיש איש מקצוע שמטפל עבורו ומייצג אותו בקבלת הזכויות המגיעות לו!      

 

  • צוואות וירושות: כתיבת צוואה על ידי בעל מקצוע יכולה למנוע חילוקי דעות ומאבקי כוח בין יורשים דבר אשר כל מוריש חפץ בו. במסגרת פעילתו של המשרד אנו כותבים ועורכים צוואות בהתאם לרצונו של הלקוח. כמו כן, אנו פועלים להמצאת צו ירושה וצו קיום צוואה. אז אם אתם מחפשים עורך דין צוואות בקריות אתם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לסייע.         

 

  • מינוי אפוטרופוס: בקשה למינוי יכול להגיש בן זוג /הורה/ קרוב משפחה יועמ"ש או מי מטעמו של מי שאינו מסוגל להחליט בנוגע לניהול ענייניו האישיים. הגשת בקשה זו כרוכה בתשלום ומוגשת לביהמ"ש לענייני משפחה באזור בו מתגורר האדם שעבורו מוגשת הבקשה, כאשר רצוי לעשות זאת באמצעות עו"ד לענייני משפחה בקריות. עבור מי ניתן למנות אפוטרופוס? החוק מקנה סמכות למינוי בעבור מי שביהמ"ש הכריז כי הוא פסול דין או שהוריו הוכרזו כפסולי דין או שהינו קטין שהוריו נפטרו, מינוי לאנשים עם מוגבלויות שאינם יכולים לנהל באופן עצמאי את ענייניהם, אדם שאינו יכול לקבל החלטות או לדאוג לצרכים הבסיסיים אם באופן זמני ואם באופן קבוע ואין מי שיכול לדאוג לכך עבורו.

 

  • ייפוי כוח מתמשך: מדובר בחידוש מחודש אפריל 2017, חידוש אשר מאפשר לכל אדם בגיר (מעל גיל 18) לקבל החלטה ולחתום על ייפוי כך מתמשך. ייפוי כוח מתמשך הוא בעצם מסמך משפטי מחייב לפיו נקבע מי יטפל בענייניו של הממנה בעתיד כאשר כבר לא יהיה כשיר לעשות זאת בעצמו. האדם הממנה בוחר את הממונה רק כאשר הוא במצב שבו הוא מסוגל ויכול לקבל החלטות מעין אלו. ניתן לחתום באמצעות עורך דין ייפוי כוח מתמשך בקריות מאור דהן אשר מוסמך לעשות זאת לאחר שעבר את ההכשרה המתאימה.   

 

 

לסיכום, אם אתם מחפשים עורך דין לענייני משפחה בקריות, עורך דין צוואות בקריות, עורך דין צו ירושה בקריות או עורך דין צו קיום צוואה בקריות - אתם במקום הנכון.