ייצוג משפטי- לזכותו של כל נאשם עומדת הזכות לייצוג משפטי על ידי עורך דין במהלך משפטו. במקרים מסוימים אף זכאי הנאשם לייצוג משפטי על ידי הסנגוריה הציבורית. הזכות לייצוג הינה זכות חשובה אשר ויתור עליה עשוי להיות גורלי ולשנות את מאזן הכוחות בין הנאשם לבין הפרקליטות.

 

הגנות- במהלך ניהול המשפט לנאשם עומדות הגנות אשר בהם הוא יכול לעשות שימוש. חלק מההגנות הינן טענות מקדמיות, ביניהם עומדת "הגנה מן הצדק". הגנה מן הצדק ניתן לטעון כאשר הגשת כתב האישום עומדת בניגוד לעקרונות של צדק והגינות משפטית. הגנה נוספת אותה ניתן לעלות לאחר פרשת התביעה, הינה "אין להשיב לאשמה", לפיה יש לזכות הנאשם עוד לפני שהוא מתחיל בפרשת ההגנה, כיוון שהתביעה לא הוכיחה, אף לא לכאורה כי הנאשם ביצע עבירה. יש עוד מספר רב של הגנות העומדות לזכותו של הנאשם ולכן בזמן ניהול המשפט יש להסתייע בעורך דין פלילי.

 

הסדרי טיעון- במקרים מסוימים התביעה/פרקליטות עשויה להגיע עם הנאשם להסדר טיעון. הסדר טיעון עשוי מצד אחד לסייע לנאשם להשיג עונש קל יותר, אולם בהסדרי טיעון ישנם לא מעט חסרונות. כך למשל, לעניות דעתי, במקרים מסוימים הסדרי טיעון מהווים כלי להרשעת חף מפשע. כמו כן, בית המשפט אינו מחויב להסדר הטיעון ובמקרים מסוימים השופט גוזר על הנאשם עונש חמור יותר ממה שנקבע בהסדר הטיעון. פועל יוצא, יש לשקול בכובד ראש את הסדר הטיעון ולהתייעץ עם הסנגור לפני שמגיעים להסדר טיעון.

 

לסיכום, לכל פעולה במהלך המשפט יכולה להיות השלכה על התוצאה הסופית. עו"ד מאור דהן העומד בראשו של משרד עורך דין פלילי בקריות, מייצג את לקוחותיו בכל סוגי העבירות, לרבות עבירות אלימות, עבירות רכוש, עבירות סמים, עבירות צווארון לבן וכדומה. אנו מזמינים אתכם לחייג בהקדם ולשאול את כל השאלות לפני שתקבלו החלטה גורלית אשר עשויה להשפיע עליכם רבות.  

 

 

אין להסתמך על תוכן המידע וכל מי שבוחר להסתמך על המידע עושה זאת על אחריותו האישית בלבד. האמור לא מהווה תחליף לייעוץ משפטי.

 

כל הזכויות שמורות