משטרת ישראל פותחת מידי יום מספר רב של תיקים פליליים. תיק פלילי מהווה כתם על עברו של אדם ולעיתים עשוי לפגוע בסיכויי הקבלה לעבודות מסוימות, כך גם במקרים בהם המשטרה מחליטה לסגור תיקים מחוסר ראיות. 


החלטת המשטרה על סגירת תיק פלילי מחמת חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור היא מצד אחד טובה לאותו אדם, שכן לא יוגש כנגדו כתב אישום. מצד שני, המשטרה מפסיקה לחקור את ביצוע העבירה והתיק נסגר, דבר הגורם לכתם על עברו של החשוד, לעיתים ללא הצדקה. בכדי למחוק את הרישום יש לפנות למשטרת ישראל בבקשה למחיקת רישום פלילי, לפרט את נסיבות האירועים הקשורים לתיק ולצרף מסמכים רלוונטיים (המלצות, אישור לימוד וכדומה).  


במקרה בו מדובר ברישום פלילי שנוצר לאחר שהתקיים משפט וניתן פסק דין, הדברים נראים אחרת. במקרה זה בכדי למחוק את הרישום הפלילי יש לפנות לנשיא המדינה בבקשה לחנינה. בדומה לבקשה המופנית למשטרת ישראל, גם לבקשה לחנינה המופנית לנשיא המדינה יש לצרף מסמכים רלוונטיים. יש לציין, בניגוד לדעה הרווחת, בקשת חנינה לא ניתן לבקש רק פעם אחת בחיים.


בכדי להגדיל את הסיכוי שהבקשה תאושר, מומלץ להגישה בסיוע של עורך דין פלילי הבקיא בתחום. עורך דין פלילי יכול לעזור לכם לנסח את המכתב בצורה נכונה ולצרף את כל המסמכים אשר עשויים לשפר את הסיכוי של הבקשה להתקבל. לשאלות ומידע נוסף לגבי ביטול רישום פלילי ניתן לפנות לעורך דין פלילי בקריות מאור דהן העוסק בתחום זה זמן רב.

 

 

אין להסתמך על תוכן המידע וכל מי שבוחר להסתמך על המידע עושה זאת על אחריותו האישית בלבד. האמור לא מהווה תחליף לייעוץ משפטי.

 

כל הזכויות שמורות