חלק גדול מתביעות רשלנות רפואית מוגש בעקבות רשלנות בניתוח או רשלנות בבחירת הטיפול המתאים. אתאר בקצרה מקרים של רשלנות רפואית בעקבות בחירת טיפול שגוי ומקרים של רשלנות רפואית במהלך הטיפול/הניתוח. בנוסף, לקטגוריה זאת של רשלנות רפואית נכנסים גם מקרים בהם הצוות הרפואי לא העניק למטופל את זכות הבחירה בהליך בו נקט הצוות.

 

בחירת טיפול שגוי- למרבה הצער יש מקרים בהם הצוות הרפואי לא מקדיש את תשומת הלב המתבקשת אל מצבו של המטופל, עברו הרפואי, הבדיקות שעבר ובעקבות זאת מתבצע טיפול שונה מזה המתבקש באותה סיטואציה. כך למשל, בחירה בניתוח בהול עלולה במקרים מסוימים לגרום יותר נזק מאשר תועלת.

 

רשלנות בניתוח- רשלנות רפואית בניתוח יכולה לקרות לפני הניתוח (בהכנה ובבדיקות לפני הניתוח), במהלך הניתוח עצמו (בביצוע רשלני של הניתוח) ואף לאחר הניתוח (במעקב רשלני או טיפול והשגחה לקויים לאחר הניתוח). במקרה בו נגרם למטופל נזק כתוצאה מטיפול רשלני של הצוות הרפואי ניתן יהיה לשקול הגשת תביעה.

 

הסכמת המטופל לטיפול/ניתוח- ישנם מקרים בהם הצוות הרפואי לא יכול לבצע את הניתוח ללא הסכמת המטופל. מדובר בהסכמה מדעת ולא סתם הסכמה. מהי הסכמה מדעת? בכדי שהמטופל יוכל לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורו עליו לקבל את כל הפרטים הרלוונטיים, למשל- הסיכונים שבטיפול. בנוסף, את המטופל יש להחתים על תצהיר בו הוא מאשר כי הצוות הסביר לו אודות הטיפול והסיכונים. יש מקרים בהם למרות שהמטופל חתם על התצהיר ניתן יהיה להגיש תביעת רשלנות רפואית.

 

למקרים המתוארים לעיל ניתן להוסיף סיטואציות נוספות בהם נגרמו למטופל נזקים בעקבות רשלנות רפואית של הצוות הרפואי. בכדי לבחון האם במקרה שלכם ישנה עילת תביעה מומלץ לפנות לעורך דין הבקיא בפרקטיקה הרפואית אשר יכול לבחון את המקרה שלכם בעין מקצועית ולהציג בפניכם את התמונה המלאה. כך תוכלו לבחור האם אתם מעוניינים לממש את הזכות שלכם לתבוע את בית החולים/ הרופא המטפל ולקבל את הפיצוי המגיע לכם.

 

במידה ובסיום ההליך המשפטי בית המשפט יקבע כי הצוות הרפואי פעל כלפיכם ברשלנות, בית המשפט יקבע מה סכום הפיצוי לו אתם זכאים. סכום הפיצוי נקבע ביחס ישיר לנזק אשר נגרם לכם כתוצאה מהרשלנות.

 

עורך דין בקריות מאור דהן ישמח לתת לכם את מלוא האינפורמציה הרלוונטית עבורכם. אם אתם מעוניינים בקביעת פגישת ייעוץ והכוונה ללא כל התחייבות אתם מוזמנים ליצור קשר.

 

 

אין להסתמך על תוכן המידע וכל מי שבוחר להסתמך על המידע עושה זאת על אחריותו האישית בלבד. האמור לא מהווה תחליף לייעוץ משפטי.

נכתב על ידי מאור דהן - עורך דין בקרית מוצקין

כל הזכויות שמורות